Ana içeriğe atla

Hakkımızda-2

Cura kodlarını incelerken Python ile yazılmış olması bizi memnun etti. 3D yazıcı uygulamaları arasında Python dili yayğınmış. Bunu sonradan öğrendik. 

Bir elektronikçi olarak 3 eksenli sistemler her zaman ilgimi çekmişti. Hatta 15 yıl önce 3 eksenli resim çizen robotumu yapmaya çalışmıştım. Tabi o zaman parçalara ulaşmak bu zamandaki gibi kolay değildi. Ankarada İvedik sanayisinden aldığım eski yazıcı parçaları ile robotumu yapmaya başlamıştım.
Şurada eski bir videoyu bulabilirsiniz.
Sonra devam edelim...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Hakkımızda

3DBulut projesi 3D printerların hayatımıza girmesi ile başladı. Etrafımızda gördüğümüz çok pahalı ve edinmesi zor olan 3 Boyutlu yazıcıları çok sevmiştik. Ekonomik gücümüzün yerine gelmesi ve kendin yap yazıcıların piyasada çoğalması ile sonunda 3 boyutlu bir printera sahip olabilmiştik. Hikayenin kalanı bunun üzerine fikirler ve projeler çıktıkça daha da ilginç oluyor. Thingiverse’ den bulduğumuz modelleri önce Cura ile incelemeye başladık. Sonra bu STL dosyası nedir ve nasıl yapılır kısımları geldi. …devam edecek :) Devamı

Modelini Tasarla ve Üret

Modelini Tasarla ve Üret 3DBulut sistemine 3D yazıcılar için STL dosyasını, CNC makineler için STEP dosyanı yükle. Birden fazla parçadan oluşan çizimlerin için .zip veya .rar halinde dosyalarını gönder. Tekliflendirelim ve modelini üreterek kargolayalım.