Ana içeriğe atla

Disqus Python Api ile yorumları almak

3DBulut un schema ayarlarını yaparken arama motorlarının 3dbulut.com u daha iyi anlayabilmeleri için yorumları disqus arayüzü yerine schema json haline çevirmeye çalışacağız. Disqus ayarlarından API dökümantasyonu ile kolayca yol alabiliyorum. Python kütüphanesi güncel değil. Umarım sorun çıkarmaz. #3dbaskı için güzel şeyler hazırlıyoruz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Hakkımızda

3DBulut projesi 3D printerların hayatımıza girmesi ile başladı. Etrafımızda gördüğümüz çok pahalı ve edinmesi zor olan 3 Boyutlu yazıcıları çok sevmiştik. Ekonomik gücümüzün yerine gelmesi ve kendin yap yazıcıların piyasada çoğalması ile sonunda 3 boyutlu bir printera sahip olabilmiştik. Hikayenin kalanı bunun üzerine fikirler ve projeler çıktıkça daha da ilginç oluyor. Thingiverse’ den bulduğumuz modelleri önce Cura ile incelemeye başladık. Sonra bu STL dosyası nedir ve nasıl yapılır kısımları geldi. …devam edecek :) Devamı

Modelini Tasarla ve Üret

Modelini Tasarla ve Üret 3DBulut sistemine 3D yazıcılar için STL dosyasını, CNC makineler için STEP dosyanı yükle. Birden fazla parçadan oluşan çizimlerin için .zip veya .rar halinde dosyalarını gönder. Tekliflendirelim ve modelini üreterek kargolayalım.