Ana içeriğe atla

3dbulut projesinde OctoPrint Kullanımı

3dbulut projesinde OctoPrint Kullanımı


3dbulut.com web sitesi 3d printerlar için eğitim, bakım-onarım, çizim programlarının tanıtılması ve online 3d hesaplama aracının yapılma hikayesini anlatmaktadır. 3dbulut projesi Python programlama dili ve Django web framework kullanılarak geliştirilmiştir. Market sayfasında yine açık kaynak olan django-eticaret kullanılmıştır.
3dbulut u Türkiyedeki online baskı merkezi yapma gayreti ile çalışmalarımıza devame ediyoruz. Bu amaç için oluşturduğumuz 3d yazıcı parkurumuz büyümeye devam etmektedir. 

3d yazıcılarımızda Raspberrypi ve OctoPrint kullanım çalışmalarımız devam etmektedir.

Projemizi ziyaret etmeniz bizi mutlu eder. Teşekkürler. 


Bu blogdaki popüler yayınlar

Hakkımızda

3DBulut projesi 3D printerların hayatımıza girmesi ile başladı. Etrafımızda gördüğümüz çok pahalı ve edinmesi zor olan 3 Boyutlu yazıcıları çok sevmiştik. Ekonomik gücümüzün yerine gelmesi ve kendin yap yazıcıların piyasada çoğalması ile sonunda 3 boyutlu bir printera sahip olabilmiştik. Hikayenin kalanı bunun üzerine fikirler ve projeler çıktıkça daha da ilginç oluyor. Thingiverse’ den bulduğumuz modelleri önce Cura ile incelemeye başladık. Sonra bu STL dosyası nedir ve nasıl yapılır kısımları geldi. …devam edecek :) Devamı

Modelini Tasarla ve Üret

Modelini Tasarla ve Üret 3DBulut sistemine 3D yazıcılar için STL dosyasını, CNC makineler için STEP dosyanı yükle. Birden fazla parçadan oluşan çizimlerin için .zip veya .rar halinde dosyalarını gönder. Tekliflendirelim ve modelini üreterek kargolayalım.